Būdos

Būda reikalinga tam, kad šuo galėtų joje pasislėpti nuo šalčio, kai šalta, ir nuo karščio, kai karšta.

Būdą šuniui reikėtų rinktis atsižvelgiant į šuns veislę ir gyvenimo būdą.

Galimi būdų variantai: pašiltintos tik grindys, pilnai šiltinta (grindys, sienos ir stogas) ir šiltinta būda su prieangiu. Kartais dar daromos būdos su šildymu. Būda su pašiltintomis grindimis tinka šunims, kurie pastoviai gyvena lauke ir nebijo šalčio (jų kailis yra ilgo plauko). Pilnai apšiltinta būda naudojama šunims, kurie yra trumpesnio plauko, bet be problemų gyvena lauke. Pašiltinta būda su prieangiu skirta šunims, kurie yra trumpesnio plauko, taip pat tiems šunims, kurie per šalčius būna ir kambaryje, ir lauke.

Būdos dydis priklauso nuo šuns dydžio. Pavyzdžiui vokiečių aviganiui būda gali būti 110x74x74 cm arba 120x80x80 cm. Didelės būdos šuniui nereikia, nes šuo būdoje guli. Jeigu būda bus per didelė - joje bus šalčiau ir voljere užims daugiau vietos.

Pasirinkę mūsų būdas savo augintiniui padovanosite patogius, kokybiškus ir saugius namus!

Būdos stogą rekomenduojama daryti atidaromą (taip lengviau ją prižiūrėti). Taip pat, stogas turėtų būti plokščias, nes šuo kartais mėgsta ant jo pagulėti. Būda su plokščiu stogu yra mažesnė, joje šilčiau ir užima mažiau vietos.

Landa į būdą daroma ilgesnės sienos šone - taip šuniui geriau pasislėpti nuo vėjo. Landos dydis priklauso nuo šuns dydžio. Landa turi turėti 5 – 10 cm. slenkstį. Kartais, kai labai šalta, būdos landa pridengiama.

Būda turi būti šiek tiek pakelta nuo žemės.

Būdos išorines sienas geriau gaminti iš natūralaus medžio dailylenčių su špuntu. Dailylentes reikėtų tvirtinti medsraigčiais. Šiltinimui naudojamas putų polistirolas. Vidinės sienos taip pat turėtų būti iš natūralaus medžio dailylenčių. Dailylenčių storis apie 20 mm.

Būdą voljere galima statyti ir prie sienos, ir atitraukus nuo sienos. Jeigu būdą statome prie sienos - voljere daugiau vietos. Kuomet būda statoma atitraukus nuo sienos, šuo gali aplink ją bėgioti bei pasislėpti nuo saulės, vėjo.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis ir mes mielai Jums atsakysime!